sobota, 11 kwietnia 2015

Kącik Ślubny #3 Jaką datę ślubu wybrać?


Witajcie Kochane! 


Po długiej przerwie znów wraca seria postów dotycząca przygotowań ślubnych. 

Dzisiaj przygotowałam dla Was poradnik o tym, jak wybrać datę Naszego Wielkiego Dnia. 


Wybierając datę swojego ślubu wiele Przyszłych Par Młodych kieruje się najróżniejszymi czynnikami, takimi jak np. przesady, rocznice, święta, wakacje, pora roku, czy po prostu wolny termin na naszej wymarzonej sali weselnej.Ślub wiosną
Wiosna jest najbardziej romantyczną porą roku, więc nie powinna być unikana przez pary młode. Wszystko bowiem w niej podkreśla nastrój miłości. Pierwszym plusem wyboru wiosny jest kwestia finansowa. Ceny są bardziej przystępne, jest większa dostępność lokali weselnych i innych usług. 
Kolejnym plusem jest pogoda. W tym czasie nie grozi nam upał, mróz, burza czy śnieg.
 Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku tak jak i kwiecień, który jest niedoceniany. a przecież w tych miesiącach wszystko rozkwita, zazielenia się, jest świeże po zimie. 
Minusami wiosny może być fakt, że w tych miesiącach nie ma przysłowiowej literki "r", może zdarzyć się tak, ze będzie chłodno. Dzieci nie będą mogły bawić się w ogrodzie. Minusem może być też fakt, że wiosną nasilają się alergie, na którą mogą cierpieć goście lub para młoda.Ślub latem
Dlaczego latem? Jest wiele plusów, Jednak ja napisze o kilku.
 Bo lato jest piękne i bajeczne. Bo wtedy jest ciepło i słonecznie.Duża ilość słońca optymistycznie nastraja, ciepłe powietrze relaksuje, rozwinięta przyroda daje wiele przyjemności. Wszystkie te zalety tworzą przyjemną dla wszystkich atmosferę spotkania podczas wesela.
Zaletą jest również fakt, że w ciepłe dni Panna Młoda nie musi zakrywać swojej pięknej sukni pod okryciem wierzchnim. Ponadto Para Młoda i goście nie będą marznąć pod kościołem podczas życzeń.
Minusami ślubu latem są zapewne wyższe koszty imprezy. Jest to popularna pora roku wybierana przez Pary Młode więc musimy z większym wyprzedzeniem organizować wesele.
Pogoda latem może się gwałtownie zmienić w ciągu jednego dnia. W każdej chwili może rozpętać się burza, która może zniszczyć kreacje ślubne, fryzury czy makijaże. Upalne dni też nie są łatwe.
Ostatnim minusem jaki przychodzi mi teraz do głowy to owady, których czasem może być wiele.
Trzeba więc uważać, aby nie zostać ukąszonym.
Ślub jesienią  
Jesień bywa złota, słona, ciepła ale też i chłodna. Jesień jest na prawdę romantyczną porą roku. Złocą się drzewa, rozgrzana po lecie ziemia odpoczywa. O tej porze roku nie ma gwałtownych zmian pogody, więc łatwiej nam zaplanować kreacje. Raczej już nie zaskoczą nas burze czy upały, jak latem.
Oczywiście zdarzają się ciepłe i przyjemne dni ale może też się zdarzyć brzydka deszczowa pogoda. Łatwo więc o przeziębienia.
Planując zatem ślub jesienią musimy przede wszystkim zadbać o siebie i Przyszłego Męża.
Troska o zdrowie, wysypianie się, zdrowa dieta pozwoli ustrzec nas przed chorobą i będzie mieć to wpływ również na nasz wygląd.
Minusem ślubu jesienią jest fakt, że w te dni bywa już chłodno, a wieczory bywają na prawdę chłodne.
W związku z tym przyjęcie weselne wymaga przytulnej sali i odpowiedniego wyboru menu.


Ślub zimą

Ślub zimą? Czemu nie. Zima mimo, że nie ma wielu zwolenników jest piękna, bajeczna i bardzo praktyczna. Zima ceny są bardzo przystępne, łatwiej o termin. Pod względem wyboru ubioru, pogoda jest stuprocentowo pewna- będzie po prostu zimno.
Kolejnymi zaletami są prześliczne widoki, gdy zima jest śnieżna. Śnieg i kryształki lodu potrafią zmienić najbanalniejszy krajobraz w widok jak z bajki. A gdy nastanie słoneczna pogoda, mamy wrażenie, że nie ma nic piękniejszego. W takim wypadku nie trzeba szukać specjalnych miejsc do sesji zdjęciowej
Pogoda zima wydaje się być jednocześnie zaleta jak i wada. Z jednej strony suknia Panny Młodej jest zdecydowanie łatwiejsza do noszenia w porze chłodnej, niż w gorące dni, gdy każde ubranie nazbyt nas grzeje. Z drugiej strony nie każdy lubi siarczyste mrozy i kolejne warstwy ubrań na sobie.
Złą stroną zimy jest również krótszy dzień, gdy już po 15 zaczyna się ściemniać, a także utrudnienia na drogach spowodowane pogodą, np bardzo śliskie drogi, czy zamarzające klamki w samochodach.
Ponadto osobiście nie wyobrażam sobie przyjmować życzeń pod kościołem na mrozie ;)Popularne daty ślubów:

* Wielkanoc
*Boże Narodzenie
*Sylwester
*Rocznica ślubu rodziców
*Rocznica Państwa Młodych, np rocznica pierwszej randki, pierwszego pocałunku
*Urodziny 
*Imieniny
*Długi weekend 


Jaką zatem wybrać datę ślubu?
 Na to pytanie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi.  Każda Para Młoda jest inna i dla każdej co innego może mieć znaczenie. 
Są takie pary, które swój Wielki Dzień planują z dwu a nawet trzy letnim wyprzedzeniem. 
Jest to o tyle lepsze, ze wszystko możemy zorganizować tak jak chcemy i możemy wybrać to, co nam pasuje, a nie to co zostało.
Ja osobiście wolę porę letnią, więc Mój Wielki Dzień odbędzie się w lipcu :) 
 A Wy kiedy planujecie Swój Dzień? A może jesteście już szczęśliwymi żonami?
Pochwalcie się swoimi datami i napiszcie czym kierowałyście się przy wyborze daty :) 
 Do następnego,