poniedziałek, 14 października 2013

Czy warto zasypiać z makijażem? Przekonaj się
Hejka Kochane!

 
 
Czy zdarza się Ci zasypiać z makijażem? Jeśli tak, ten post skierowany właśnie do Ciebie.
 
Każdego dnia używamy wielu kosmetyków na naszą twarz. Czasem jest to delikatny makijaż a czasem bardzo mocny. Często makijażem próbujemy zakryć swoje mankamenty urodowe aby czuć sie piękniejsze i ładniejsze.
Jednak musimy pamiętać, aby każdego wieczoru pozbyć sie wcześniej nałożonych kosmetyków. A dlaczego? Postaram się Wam wyjaśnić poniżej.
 
 
1. Łamliwe rzęsy
 
Pozostawienie mascary na rzęsach na całą noc jest podstawowym powodem kruszenia się i wypadania rzęs. Jeśli marzysz o długich, gęstych i mocnych rzęsach, pamiętaj o codziennym demakijażu oczu.
 
 
2. Zatkane pory
 
Ty noc wykorzystujesz na regenerację. Twoja skóra również. Pozostawiony na twarzy podkład nie pozwala skórze oddychać. Konsekwencją tego są mniej lub bardziej widoczne wypryski oraz zatkane pory.
 
 
3. Zbiorowisko bakterii
 
Codzienne mycie twarzy przed snem pozwala usunąć kosmetyki nałożone rano, a także osiadające się przez cały dzień bakterie i zanieczyszczenia.
Natomiast pozostawienie ich na noc może spowodowac wiele nieporządanych zmian skórnych.
 
4. Rozczarowanie po przebudzeniu
 
Pozostawione na noc kosmetyki jest trudniej usunąć niż te nałożone tego samego dnia. Co spowoduje wydłużenie porannych przygotowań. Dlatego warto każdego wieczoru wygospodarować te 5-10 minut na dokładny demakijaż twarzy i oczu i cieszyć się piękną i promienną cerą.
 
 
 
A Wam zdarza się zasnąć z makijażem?
Ja nawet po weselu lub późnego powrotu do domu zawsze staram się wykonać demakijaż. A u Was jak to wygląda?
Mam nadzieję, że jeśli do tej pory różnie u Was z tym bywało, teraz przekonałam Was do zmywania makijażu przed snem :)
 
Buziaki,
Aga:*